Nasza oferta skierowana jest zarówno do firm, jak i Klientów indywidualnych.
MIG / MAG
Najbardziej rozpowszechnionymi metodami spawania są metody MIG (131) i MAG (135). Różnica między jedną, a drugą polega przede wszystkim na użyciu innego gazu osłonowego, który zabezpiecza jeziorko ciekłego metalu przed działaniem tlenu i azotu z powietrza atmosferycznego. W metodzie MIG wykonuje się spoinę w osłonie gazów obojętnych, tj. argonu czy helu. Z kolei w metodzie MAG do osłony służą gazy aktywne chemicznie, tj. dwutlenek węgla lub mieszanka CO2 z argonem.
TIG
Metoda TIG (141), polega na dostarczeniu ciepła przy użyciu nietopliwej elektrody wolframowej. Źródłem ciepła w tym procesie jest łuk elektryczny, który wytwarza się między elektrodą wolframową, a spawanym elementem. Proces ten zachodzi w osłonie gazów obojętnych. Spoiwo w metodzie TIG zazwyczaj podawane jest ręcznie.
MMA
Spawanie elektrodą otuloną MMA (111) polega na tym, że temperatura powstała z łuku elektrycznego, jarzącego się między końcem elektrody otulonej a materiałem spawanym, stapia rdzeń tejże elektrody i brzegi łączonych elementów. Stopiony metal wypełnia rowek spawalniczy, tworząc trwałe połączenie w postaci spoiny.
SAW - łukiem krytym
Metoda ta polega na tym, że łuk elektryczny jarzy się pomiędzy elektrodą a spawanym przedmiotem w przestrzeni odizolowanej od powietrza warstwą topnika. Spoina powstaje ze stopniowego drutu elektrodowego i głęboko przetopionego materiału rodzimego.