Spawanie aluminium, stali kwasoodpornej, czarnej

Posiadamy wszystkie niezbędne uprawnienia i certyfikaty świadczące o fachowości naszych spawów, a dzięki dużemu doświadczeniu naszych pracowników wykonywane przez nas spawy są najwyższej jakości.

Chcesz uzyskać WYCENĘ

napisz do nas !

slusarnia@elplast.com.pl

infoSpawamy małe i duże elementy, robiąc proste i skomplikowane spawy 

W naszej ofercie znajdziecie szereg metod spawania odpowiednich dla wybranych rodzai materiałów, które będziecie chcieli ze sobą zespawać. Nasze ogromne doświadczenie zapewni wysoką jakość spoin, co zagwarantuje solidne połączenie dwóch materiałów. Nasi fachowcy dobiorą odpowiedni rodzaj złącz spawanych oraz najlepszą metodę połączenia, a widoczne defekty spoin, zniekształceń będą możliwie najmniejsze. Bez względu na to, czy mamy zespawać małe czy duże elementy znajdą Państwo u nas wszystko to czego potrzebujecie. Nasza oferta skierowana jest zarówno do firm, jak i Klientów indywidualnych. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

 

elplast-spawanie-6 elplast-spawanie-5 elplast-spawanie-2

 

elplast-spawanie-4 elplast-spawanie-1

stal-kwasoodpornaSpawanie stali kwasoodpornej

Odporność korozyjna stali nierdzewnych jest niszczona podczas procesu spawania, poprzez zniszczenie wierzchniej warstwy tlenków na powierzchni materiału. Dlatego po spawaniu przywracamy tę warstwę poprzez:
- pasywowanie antoksem na bazie kwasu azotowego,
- pasywowanie powierzchni wewnętrznych rur spożywczych kwaskiem cytrynowym,
- polerowanie elektrochemiczne konstrukcji ozdobnych barierek, podestów i elewacji.

stal-czarnaSpawanie stali czarnej

Ze względu na to, że stal węglowa jest surowcem podatnym na korozję, a zarazem tanim, co sprawia że jest ona jednym z najbardziej popularnych surowców. Dodatkowo stal jest prosta w obróbce, jedyne o czym należy pamiętać przy spawaniu elementów to to, by były one wolne od korozji, dlatego oferujemy również profesjonalnie przygotowanie pod spawanie materiałów.

aluminiumSpawanie aluminium

W ostatnich latach aluminium jest coraz chętniej stosowane jako materiał konstrukcyjny i dzięki swym licznym zaletom jest obecnie drugim najczęściej używanym metalem (po stali). Aluminium nadaje się doskonale do spawania. Można je spawać wieloma metodami, bez względu na to co mamy ze sobą zespawać masz pewność, że spawy wykonane przez nas będą zrobione dobrze i na czas.

MIG / MAG

Najbardziej rozpowszechnionymi metodami spawania są metody MIG (131) i MAG (135). Różnica między jedną, a drugą polega przede wszystkim na użyciu innego gazu osłonowego, który zabezpiecza jeziorko ciekłego metalu przed działaniem tlenu i azotu z powietrza atmosferycznego. W metodzie MIG wykonuje się spoinę w osłonie gazów obojętnych, tj. argonu czy helu. Z kolei w metodzie MAG do osłony służą gazy aktywne chemicznie,  tj. dwutlenek węgla lub mieszanka CO2 z argonem.

 

TIG
Metoda TIG (141), polega na dostarczeniu ciepła przy użyciu nietopliwej elektrody wolframowej. Źródłem ciepła w tym procesie jest łuk elektryczny, który wytwarza się między elektrodą wolframową, a spawanym elementem. Proces ten zachodzi w osłonie gazów obojętnych. Spoiwo w metodzie TIG zazwyczaj podawane jest ręcznie.

 

MMA
Spawanie elektrodą otuloną MMA (111) polega na tym, że temperatura powstała z łuku elektrycznego, jarzącego się między końcem elektrody otulonej a materiałem spawanym, stapia rdzeń tejże elektrody i brzegi łączonych elementów. Stopiony metal wypełnia rowek spawalniczy, tworząc trwałe połączenie w postaci spoiny.

 

SAW - łukiem krytym
Metoda ta polega na tym, że łuk elektryczny jarzy się pomiędzy elektrodą a spawanym przedmiotem w przestrzeni odizolowanej od powietrza warstwą topnika.  Spoina powstaje ze stopniowego drutu elektrodowego i głęboko przetopionego materiału rodzimego.

Czas realizacjicalendar

Czas wykonywania usługi staramy się dopasować do potrzeb Klienta i zazwyczaj usługa ta wykonywana jest od ręki lub przy większych zamówieniach czas oczekiwania nie przekracza kilku dni roboczych.

Spawanie


jest to rodzaj złącza powstającego w procesie fizycznym łączenia materiałów poprzez ich miejscowe stopienie i zestalenie. Stosowane np. do łączenia metali (głównie stali) i tworzyw sztucznych. Przy spawaniu zwykle dodaje się spoiwo spawalnicze, tj. stapiający się wraz z materiałem rodzimym materiał dodatkowy, wypełniający spoinę.

Metody spawania

  1. MIG / MAG
  2. TIG
  3. MMA
  4. SAW

Realizacje